içinde

Yaşlanma karşıtını doğal yoldan bulan adam

Hepimiz yaşlanıyoruz. Aynamız bize bu gerçeği her gün hatırlatıyor. Şurada bir kırışıklık, şurada biraz sarkma… Yaşlanmanın etkilerinden kaçışımız yok. Dünyanın her yerindeki birçok insan size o sonsuz gençliği vermeyi vaat eden ürünlere çok para harcıyor, ancak çoğu zaman yetersiz kalıyor. İşte bu yüzden 20 yaşında gibi görünen bu adamın aslında 50 yaşında olduğunu öğrenince çok şaşkınlığımızı gizleyemedik.

Chuando Tan kim?

Chuando Tan, sadece başkalarının değil kendi fotoğraflarını da çekerek tüm dünyanın dikkatini kendisine çeken Singapur’lu bir fotoğrafçı. Bunun ilginç yanı ise, Chaundo 20 yaşlarında gözükse de aslında 1967 doğumlu olması onu 55 yaşında yapıyor. Görünüşünde bu gerçeği ortaya koyan hiçbir şey olmadığı için bu sizi şaşırtmalı.

Chuando Tan’yaşlanma karşıtı sırrı nedir?

Chaundo kendi fotoğraflarını paylaşmaya başladığında takipçileri onun değişmediğini ve 51 yaşında gibi görünmediğini fark etti. Takipçilerinden bazıları bunun tamamen genetikle ilgili olduğunu düşünürken, diğerleri sırrın yaşadığı yer ile alakalı olduğunu çünkü Singapur’un temiz havası, yüksek kaliteli ürünleri ve iyi ilacı olduğu yorumunu yaptı. Ama şimdi fotoğrafçı çıktı ve sırlarını bizimle paylaştı.

Chuando Tan, sağlıklı ve doğal yediğiniz şey olduğunuza inanır ve bir kişinin sağlığının yanı sıra görünümünün de yedikleri yiyeceğe %70 ve egzersize %30 bağlı olduğuna inanır. Bu nedenle kahvaltıda sadece 2 sarısı olan (kolesterol nedeniyle) 6 katı yumurta yiyor. Ayrıca bir bardak süt içer ve bazen kahvaltısına çilekli avokado da ekler. Bu  güne başlaması için iyi bir protein ve enerji miktarıdır.

Gün içinde yumurtanın yanı sıra pilavlı tavuk, ızgara sebze ve balık çorbası yiyor. Fotoğrafçı, zayıflığının dondurma olduğunu kabul ediyor ve bu yüzden bazen dondurma yiyor, ama sadece günün ilk yarısında. Ayrıca kahve ve çaydan kaçınır, ancak bol su içer. Sigara içmez, alkol içmez ve akşam yemeğinde taze sebze salatası yer.

Haftada 4 kez veya çok meşgul olduğunda en az 3 kez kuvvet antrenmanı yapıyor. Bu aktiviteye 30 dakikadan fazla zaman harcamaz. Kuvvet antrenmanını her zaman kardiyo antrenmanı takip eder; ancak dizindeki sakatlık nedeniyle koşmuyor, koşu bandında hızlı bir tempoda koşuyor. Ayrıca her gün yüzmeye çalışıyor – akşamları bir havuza gidiyor ve orada yaklaşık bir saat yüzüyor.

Chuando Tan, “Birçok farklı iş denedim ve gerçekten sevdiğim şeyde durdum. İnsanları seviyorum, iletişimi seviyorum, fotoğraf çekmeyi seviyorum. Fakat sevmediğiniz şeyi yaptığınızda kendinizi kötü hissedersiniz ve elbette bu sağlığınız için iyi değildir”.

Bazı insanlar Chuando Tan‘ın plastik cerrahi geçirdiğinden ve özel makyaj kullandığından emin. Chuando Tan şöyle diyor: “Hassas bir cildim var, bu yüzden günlük olarak kullandığım sadece 2 şey var: yüz jeli ve nemlendirici.”

Bir keresinde hediye olarak Botox prosedürü verildi. Denedi ama etkisini beğenmedi. O zamandan beri güzellik uzmanlarını ziyaret etmedi. Ancak Tan, gri saçları nedeniyle saç boyası kullandığını itiraf ediyor.Genç görünmenin sırlarının sağlıklı beslenmek, spor yapmak, yeterince uyumak ve sevdiğiniz işi yapmak olduğu açıktır. Chuando Tan, bu yaşam tarzının etkinliğinin canlı örneğidir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Arac sahibi olanlarin bilmesi gereken sik bilgiler

Araç sahibi olanların bilmesi gereken şık bilgiler

Zuckerberg Metaverseden para kazanmaya basliyor2

Zuckerberg Metaverse'den para kazanmaya başlıyor