içinde

Twitter’dan iklim değişikliği için ilginç bir önlem

Twitter küresel iklim değişikliğini korumak ve savunmak için iklim değişikliği gerçeğini kabul etmeyen reklamları ve kullanıcı Twittlerini kaldırdığını duyurdu.

Twitter‘ın Dünya Günü duyurusu, insanların platformda hemen hemen her istediklerini söyleyebilmeleri gerektiğini düşündüğünü söyleyen milyarder Elon Musk‘ın istenmeyen bir devralma teklifini savuşturmaya çalışırken geldi. Twitter küresel sürdürülebilirlik yöneticisi Casey Junod bir blog yazısında, “Twitter‘da iklim değişikliği konusundaki bilimsel fikir birliğine aykırı olan yanıltıcı reklamlar, uygunsuz içerik politikamız uyarınca yasaktır.” Dedi.

Casey Junod “İklim inkarcılığının Twitter’da para kazanmaması gerektiğine ve yanlış temsil eden reklamların iklim kriziyle ilgili önemli konuşmalardan uzaklaşmaması gerektiğine inanıyoruz.”

Geçen yıl Twitter, kullanıcıların iklim değişikliği hakkında konuşmalar bulmasına yardımcı olmak için bir Konu özelliği tanıttı ve iklim değişikliğini destekleyen bilim de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli konuda “güvenilir” bilgi merkezleri oluşturdu. Junod, “İklim değişikliği hakkında yanıltıcı bilgilerin gezegeni koruma çabalarını baltalayabileceğinin farkındayız.” Dedi.

Junod,“Artık hepimizden anlamlı bir iklim eylemi her zamankinden daha kritik.” Musk‘ın servetine erişim ne kadar cazip gelse de Twitter, sonuçları pek dikkate almadan, kalçasından ateş etmesiyle tanınan bir milyarder tarafından yönetilmeye hevesli değil. Küresel bir çok mesajlaşma platformu, Musk‘ın Twitter‘ın tedavüldeki tüm hisselerini ele geçirmesini engellemek için hareket ediyor ve şirketi nereye götüreceği konusundaki endişelerin önerilen getiriden daha ağır bastığının sinyalini veriyor.

Twitterdan iklim degisikligi icin ilginc bir onlem1 1

Bu ayın başlarında, dünyanın en zengin insanı ve kendisi de tartışmalı ve sık Twitter kullanıcısı olan Musk, sosyal medya ağı için daha iyi konuşma özgürlüğünü bir motivasyon olarak öne sürerek 43 milyar dolarlık istenmeyen bir teklifte bulundu. Musk, polislik içeriğine müdahaleci bir yaklaşımı savunuyor; bu, özellikle ABD seçimlerini devirmeye çalışırken destekçileri tarafından Capitol’e yapılan saldırıdan sonra yasaklanan eski ABD başkanı Donald Trump gibi yüksek profilli davalarda çetrefilli bir mesele.

Ancak Tesla CEO’sunun kutuplaştırıcı kampanyası, Musk‘ın öngörülemeyen açıklamalarına ve belirtilen amaçlarıyla çelişen zorbalık eleştirmenlerinin geçmişine işaret eden teknoloji ve serbest konuşma uzmanları arasında endişelere yol açtı. Twitter yönetim kurulu bir “zehir hapı” savunması kullanmayı tercih etti; buna göre, şirketin hisselerinin yüzde 15’inden fazlasının onaylanmadan herhangi bir şekilde satın alınması, piyasayı hisselerle dolduracak ve böylece satın almayı çok daha zor hale getirecek bir planı tetikleyecektir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

otonom araclar icin yapa zeka 1

Otonom araçların çevre tahmini için yapay zeka(AI) kullanma

Robotlar icin eleketrikli goz gelistirdiler 1

Robotlar için eleketrikli göz geliştirdiler