içinde

Türkiye dijital paraya geçiyor

Türkiye’de dijital para devrimi başlıyor. Türkiye dijital para ile ilgili ilk adımlarını attı.Türkiye 2022-2024 yılları arasında dijital para ile ilgili aktif denemelere başlayacak.

Eylül ayının ilk yarısında ilk denemeler başlayacak, bu denemeler herkese açık mı olacak yoksa kapalı bir şekilde sürdürülecek şu an için bu konu hakkında net bir bilgi yok ilerleyen zamanlarda bunu hep birlikte göreceğiz. 

Turkiye dijital paraya geciyor

Şu anda dijital para çalışmalarına başlamış beş ülke var bunlardan ilki Karayipler’de bir ülke olan Bahamalar,Orta Amerika’daki küçük ada ülkeleri. Bir diğeri ise Çin, Çin bu konuda baya bir hızlı yol aldı ilk denemelerden ve testlerden geçti. Rusya ise şu an için deneme aşamasında. Kanada’ya bakacak olursak Kanada dijital para için geliştirme aşamasında. Türkiye’de bu yolda ilk adımlarını atmış durumda.Çin dijital para konusunda hızlı adımlar atıyor? Bunun ilk nedeni Çin’de kripto para yatırımı fazla olması Çin hükümeti hem bunun önüne geçmek için hem de vatandaşlarını kontrol altında tutmak için bu konuda hızlı ilerliyor. Çin dijital paraya geçerek ise vatandaşlarının nereye ne kadar yatırım yapıyor, parayı nerelerde harcıyor bu konularda da izleyebilir duruma gelecek. Orta Amerika ülkesi olan El Salvador şu anda Bitchcoin yasal olarak para birimi olarak ila etti, birçok yerde kullanıma başladı devlet daireler, mağazalar olsun birçok yerde kullanılmaya başlandı.Türkiye için gelecekte dijital para ile buluşacağız, çok yakında biz de dijital parayı deneyimlemiş olacağız.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Turkiye guncel asi istatiskleri

Türkiye güncel aşı istatistikleri

Xiaomi telefonlarda bilinmeyen ozellikler

Xiaomi telefonlarda bilinmeyen özellikler