içinde

Steam, NFT ve kripto para birimi içeren oyunları kaldırdı

Valve‘in, kripto para birimleri ve değiştirilemeyen jetonları (NFT)  kullanan tüm oyunları Steam’den kaldırmayı planladığı bildiriliyor. NTF, oyunlarda kullanılmaya başladığından ve bazılarının dolandırıcılık yapmakla suçlanmasından bu yana tartışmalı bir konu haline geldi. 

Steam NFT ve kripto para birimi iceren oyunlari kaldirdi

Valve, geliştirici SpacePirate Games‘e stüdyonun Age of Rust oyununu Steam‘den diğer tüm NFT içeren oyunlarıyla birlikte kaldırdığını bildirdi. Valve, Steam‘de gerçek dünya değerine sahip öğelerin satışını ve transferini içeren oyunlara izin vermediğini söyledi. Geliştirici, Valve‘ın geliştiricilerinin Steam’de yayınlamasını engellediği oyunları listelediği bir fotoğrafı paylaştı ve listenin en altında kripto ve NFT kullanan blockchain oyunları var.

Age of Rust, bu yıl çıkacak olan tek oyunculu bir bilimkurgu aksiyon ve bulmaca oyunudur. Age of Rust NTFS’leri oyun içi takas edilebilir öğeler olarak içeriyor. Geliştirici, SpacePirate Games‘in Steam açıklaması, Age of Rust‘un, bazı oyuncuların belirli bulmacaları tamamlamak için başarı olarak kazanabilecekleri Enjin platform NFT‘lerini kullandığını söylüyor. 

SpacePirate James, Steam dışındaki oyunlar ve NFT‘ler üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi. Age of Rust Twitter‘da şu açıklamayı yaptı.

“Birkaç dakika önce bize bildirildi NFT’lerin değerli olduğu için @Steam, Age of Rust’da dahil olmak üzere tüm blok zinciri oyunlarını platformdan atacak. Blok zinciri oyunları ve NFT’ler konusunda açık olmayı seçtik. Sonuç olarak, sonunda Steam ile olan savaşı kaybettik. Age of Rust’ın kaldırılması beni hayal kırıklığına uğratsa da mesele daha çok Blockchain oyunlarının bir bütün olarak kaldırılacağı gerçeğidir.”

Bu ayın başlarında, Evolved Apes NFT setinin yaratıcısı projenin web sitesi, Twitter hesabı ve milyonlarca dolarlık kripto para birimi ile birlikte ortadan kayboldu. Evil Ape, projeyi geliştirmek ve pazarlamak için kullanılması gereken yatırımcıların parasıyla ortadan kaybolmadan önce binlerce NFT satmıştı. Bu yüzden Valve’in NFT oyunlarındaki tereddütleri asılsız değil.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Minecrafta yeni guncelleme geliyor1 1

Minecraft'a yeni güncelleme geliyor

Kalici cilt beyazlatma yontemleri

Kalıcı cilt beyazlatma yöntemleri