içinde

Sonunda Ramazan pidesine de zam geldi

11 Ayın sultanı ramazana haftalar kaldı fakat ramazanın vazgeçilmezi pideye de sonun da zam geldi

Peki Ramazan pidesine ne kadar zam geldi?

Geçtiğimiz ramazan ayında 4 liraya satılan 365 gram pide şimdi hem gramaj olarak düşük hem de fiyat olarak 2 lira fazla  415 gram susamlı, yumurtalı olanı ise 9 liraya satışa sunulacak. Özellikle son aylarda yaşadıkları zorlukları anlatan İstanbul fırıncılar odası başkanı Erdoğan ÇEVİK ” Her geçen gün maliyetler yükseliyor. dolayısıyla aldığımız fiyat parça parça bitmiş oluyor” dedi

İstanbul fırıncılar başkanı Erdoğan Çevik pide fiyatlarına ilişkin aşağıda belirttiğimiz şu tespit ve değerlendirmelerde bulundu.

  1. Devlet destekli un 220 TL, piyasa fiyatı  450 TL. Yüzde 100 zamlı. iki katı çıkmış.
  2. Eğer Toprak Mahsuller Ofisi desteklemeye devam ederse pide de belirlenen bu fiyatlar kurtarır. desteklemezse bu fiyatlara kurtarmasına imkan yok.
  3. bize gelen habere göre devletin una vereceği desteğin mayıs ayına kadar yani mahsule kadar kesilmeyeceği yönünde bilgi aldık.
  4. şu anda fırıncı un bulamıyor yani fırıncı una ulaşmakta güçlük  çekiyor, meslektaşlarımız bizi arıyorlar devlet destekli una ulaşmakta güçlük çekiyoruz. Bize değirmenler un vermiyorlar dediler.
  5. bakanlığın ve Toprak Mahsulleri Ofisi  açıklamalarında mayıs ayına kadar una devlet tarafın dan yapılan desteğin yapılacağı yönünde bilgi veriliyor. Ama evde ki hesap çarşıya uymuyor maalesef ki gerçekte böyle değil 15 gündür fırıncı un bulmakta güçlük çekiyor

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Sahan Gokbakardan Tarkanin Geccek sarkisina yorum 1

Şahan Gökbakar’dan Tarkan’ın Geççek şarkısına yorum

1575977824711089 0 2

Batimore kentinde ki eski tapınaktaki mesaj