içinde ,

Reflüye ne iyi gelir evde. 6 doğal çözüm

Asit reflü olarak da bilinen mide ekşimesi, mide asitlerinin yemek borusuna geri dönmesi ve göğüste hoş olmayan bir yanma hissine neden olmasıyla tetiklenir . Elbette, asit reflü ilaçla tedavi edilebilir, ancak azaltmak ve hatta önlemek için yapabileceğiniz basit yaşam tarzı değişiklikleri de vardır.

#1

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum3

Muz, kan şekeri seviyenizi iyileştirmenin ve kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olmanın yanı sıra , ağrılı mide ekşimesinden hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlayabilir. Potasyum açısından zengin olduklarından, muzlar mide zarını kaplayabilir ve  nahoş asit reflü semptomlarını hafifletmeye ve önlemeye yardımcı olabilir. Ancak olgun bir muz yemeye dikkat edin, çünkü henüz olgunlaşmamışsa tam tersi etki yapabilir ve size yarardan çok zarar verebilir.

#2

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum1

Fiziksel aktivite, sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir, ancak mide ekşimesine yatkınsanız, yaptığınız egzersiz türü konusunda daha dikkatli olmalısınız. Koşma, ağırlık kaldırma veya bisiklete binme gibi yüksek etkili egzersizler aslında gastrointestinal bölgeye kan akışını azaltabilir ve reflü semptomlarını kötüleştirebilir. Ancak bu, spor salonu üyeliğinizi iptal etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Yürüme, yoga veya yüzme gibi orta düzeyde, düşük etkili egzersizleri tercih edin.

#3

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum4

Hepimiz belirli uyku pozisyonlarını tercih etme eğilimindeyiz, ancak mide ekşimesine yatkınsanız, sağlığınızı iyileştirmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Sağ tarafınıza yatmaya alışkınsanız, mide ekşimesi sorunu yaşamanızın nedenlerinden biri bu olabilir. Sağ tarafınızda uyumak mide ile yemek borusunu birbirine bağlayan ve reflüye karşı savaşması gereken kasları gevşetir. Bunun yerine sol tarafınızda uyumayı deneyin, çünkü bu pozisyonun mide ekşimesini azalttığı gösterilmiştir.

#4

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum5

Sakız çiğnemek nefesinizi daha uzun süre taze tutmanıza yardımcı olur ve hatta hafızanızı geliştirebilir . Bu faydalarının yanı sıra midenizdeki asidi nötralize edebilir ve reflü yanma hissini önleyebilir. Sakız çiğnemek  tükürük üretiminizi artırdığından ve sizi daha fazla yutmaya zorladığı için ağzınızdaki asitliği dengeler ve çok daha hızlı çıkmasına yardımcı olur.

#5

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum6

Acıktığınızda, mümkün olan en kısa sürede bir şeyler yemek istemeniz doğaldır, ancak aceleyle yemek yemek aslında mide ekşimesini tetikleyebilir. Hızlı yemek yiyen kişilerin  reflü geçirme olasılığı daha yüksektir , bu nedenle yemeğinizi çiğnemek ve yutmak için kendinize zaman ayırmanız en iyisidir.

#6

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum2

Mide ekşimesi çekiyorsanız, dar kalem eteklerinizi bir kenara bırakıp bunun yerine daha bol, daha rahat kıyafetler tercih etmeniz en iyisidir. Karnınızı sıkan ve karın bölgenize baskı uygulayan her türlü giysi asit reflü semptomlarını daha da kötüleştirebilir. Ve göğsünüzde daha önce hiç yanma hissi duymamış olsanız bile,  her gün dar giysiler giyerseniz , yanma riskiniz vardır.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Otonom arac hiz rekoru kirdi

Otonom araç hız rekoru kırdı

Saglikli sandigimiz ama aslinda ogle olmayan yiyecek ve icecekler1

Sağlıklı sandığımız ama aslında öğle olmayan yiyecek ve içecekler