içinde

Otonom araç hız rekoru kırdı

Yapay zeka ile kontrol edilen bir f1 aracına benzer bir otonom araç saate 309,3 km/s hız yaparak kendi sınıfındaki hız rekorunu kırdı.

27 Nisan’da, NASA‘nın Cape Canaveral‘daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Uzay Mekiği pistinin düzlüğünde, Politecnico di Milano-PoliMOVE tarafından yaratılan otomobil, düzlükte tam otonom bir otomobil için dünya hız rekorunu kırdı (önceki rekor Roborace’a aitti). 175.49 mph/282.42 kph idi). Politecnico Takımı rekoru 26 Nisan’da elde etmişti ancak çıtayı yükseltmeye ve performansını iyileştirmeye karar verdi. 27 Nisan’da, PoliMOVE’un arabası kendi rekorunu kırarak 192,2 mph/309,3 kph gibi inanılmaz bir hıza ulaştı ve 186.4 mph/300 kph’lik “duvarı” parçaladı.

Filmler ve TV 30.04.2022 01 05 43

192.2 mil / 309.3 km / saat hız, zıt yönlerde iki ardışık denemede (rüzgarın etkilerini ortadan kaldırmak için) ortalama 1 km’nin üzerinde elde edildi. Politecnico, Indy Autonomous Challenge’da Las Vegas’taki zaferleri sayesinde bunu deneyen tek takım oldu. Birkaç gün içinde, takım bu başarıyı Atlanta pistinde, bu sefer düzlükte değil, bir yarış pistinde tekrarlamaya çalışacak.

Politecnico di Milano takım lideri Prof. Sergio Savaresi, “Otonom araçlar için geleceğin neler getireceğini gördük ve kredinin tüm PoliMOVE ekibine, özellikle Alabama Üniversitesi’nden Dr. Brandon Dixon’a gittiğini gördük” dedi.

PoliMOVE, 20 yıldır elektrikli bisikletlerden arabalara ve hatta traktörlere kadar her türlü kara taşıtında otomatik kontroller üzerinde çalışan Profesör Sergio Savaresi liderliğindeki Politecnico araştırma grubu hamlesinin bir parçasıdır. 7 Ocak 2022’de Politecnico di Milano‘dan PoliMOVE ekibi, yapay zeka ile sürülen otomobiller arasındaki ilk kafa kafaya yarış olan Las Vegas’taki Indy Autonomous Challenge’ı kazandı ve burada PoliMOVE 172,9 mph/278.4 kph’lik pist hız rekoruna ulaştı. . Yarışmacılar, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazı takımlardan oluşuyordu. Tüm takımlar aynı araç olan Dallara AV-21 ile yarıştı; katma değer, bireysel ekiplerin çalışmasıydı.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Yapay zekaAI insan gibi inceleme yapabilirmi 2

Yapay zeka(AI) insan gibi inceleme yapabilirmi?

Refluye ne iyi gelir evde. 6 dogal cozum

Reflüye ne iyi gelir evde. 6 doğal çözüm