içinde

Ömrünüzün sonuna kadar oynayacağınız 11 pc oyunu

Bugün size ömrünüzün sonuna kadar oynayabileceğiniz pc oyunlarını listeledim. Sizin de arasında mutlaka oynamış ve oynamaya hâlâ devam ettiğiniz mutlaka vardır. Fazla lafı uzatmadan izninizle incelemeye başlayalım.

Yapay dünya oluşturucu(Microsoft Minecraft)

Minecraft‘ın uzun ömürlülüğüne sahip başka bir oyun düşünebilir misiniz ? Bağımlı olmak şaşırtıcı derecede kolaydır , yaratıcı olasılıklarla o kadar canlı ki, yıllarca her gün geri dönebilir ve onları asla tüketmezsiniz. Keşfetmek için rastgele oluşturulmuş dünyalar, sizi barınak inşa etmeye, eşyalar üretmeye ve kendinizi canavarlardan korumaya iten bir hayatta kalma mücadelesiyle güzelce birleştirir. En iyi Minecraft yapıları , neler başarabileceğinize dair hayranlık uyandıran örneklerdir, ancak aynı  zamanda tek kişilik veya çevrim içi çok oyunculu oynama seçeneğiyle birlikte güçlü bir sosyal unsur da vardır. 

Bazı çok oyunculu sunucular , YouTube’da muazzam izleyicilere açılan kendi bilgilerine ve dramatik hikaye yaylarına sahiptir. On yıldan fazla bir süredir Minecraft gelişmeye devam ediyor ve kalıcı çekiciliğinin büyük bir kısmı, olmasını istediğiniz her şeyi olabilme yeteneğidir.

Amazonda 4,87 dolar.

Sid Meier’s Civilization VI(bir dönüş daha)

Orijinal oyunu hatırlayacak kadar büyük olmama rağmen,  Sid Meier’s Civilization VI , ünlü sıra tabanlı strateji serisinde beni etkileyen ilk oyundu. “Bir dönüş daha” mantrası, üniversite kariyerimi etkilemiş ya da etkilememiş olabilecek, sık sık tüm gece seanslarına yol açtı.

Yüzyıllar boyunca dünyaya hükmetme mücadelesinde keşif, yerleşim, keşif ve savaş yoluyla acemi bir medeniyete rehberlik etmenin emici zorluğu sonsuz bir şekilde sürükleyici. Oyun yıllar içinde muazzam bir şekilde büyüdü ve en son Civilization VI,  öncekiler  kadar tehlikeli bir şekilde bağımlılık yapıyor. Seçtiğiniz ulusu beslemek için haftalar harcayabilirsiniz, ancak çekiciliğin bir kısmı, yenilginin  ne kadar hızlı bir şekilde motivasyona dönüştüğüdür. Bu sefer daha iyisini yapacağınıza inanarak her zaman yeniden denemek isteyeceksiniz.

Amazonda 19.46 dolar

Steam’de 14,93 dolar

Yaşamı oynamak(the sims 4)

Gerçekten sonu olmayan bir oyun olan  The Sims  serisi başka hiçbir şeye benzemez. Bazı dijital DIY’lere katılın, görüntünüzdeki karakterleri şekillendirin ve Olympus’taki bir Yunan tanrısı gibi yüce bir şekilde oturun, ara sıra nasıl tepki verdiklerini görmek için konularınızı dürtüp dürtükleyin. Onları beslemek ve pastoral mahallelerde tatmin edici kariyerlere sahip mutlu aileler kurmak ya da biraz drama kışkırtmak ve  bazı tuhaf fantezilere dalmak istiyorsanız, güç sizin elinizde. 

Seri biraz çekiciliğini yitirdi, daha karanlık dürtüleriniz ve  sonsuz genişleme paketleri üzerindeki engellerle sterilize edildi ve ticarileştirildi , ancak yine de günlerce oynarken kaybolabilirsiniz. Modlama sahnesi kayda değer bir tekrar değerine katkıda bulunur ve kendi hızınızda oynamak canlandırıcı ve rahatlatıcıdır. 

Amazon’da 19.99 dolar

Steam’de 13,64 dolar

Uzay kolonisi(Rimworld)

Rimworld‘de 700 saat  geçirdikten sonra bile  hâlâ öğreniyormuş gibi hissediyorum. Her zaman keşfedilecek daha çok şey ve test edilecek yeni stratejiler var. Başarılı bir koloni kurmak, düşman bir uzaylı gezegeninde gemi kazasından kurtulanlardan oluşan gruba yönelirken zor olabilir. Uzay korsanları, dev böcekler ve vahşi hava, dayanıklılığınızı test eder. Permadeath açıkken istediğiniz gibi oynayın ve zor kazanılan zaferleriniz, yol boyunca feda ettiğiniz insanlar için çok daha tatlı hissedecek. Basit 2B, yukarıdan aşağıya grafikler, genellikle gerçek bir duygusal yumruk içeren karmaşık hikayeleri engellemez. Royalty ve İdeoloji indirilebilir içeriği yeni yönlere izin verir ve canlı bir modlama sahnesi vardır, ancak vanilya oyununu yıllarca oynayabilirsiniz. 

Steam’de 3,89 dolar

Mit ve kargaşa(hades)

Hades‘in alaycı oğlu Zagreus olarak oynarken, ölümlü diyarın tatlı tadı için cani iblislerle dolu bir cehennem labirentinden kaçmalısınız. Aksiyonun klasik izometrik görünümüyle Hades, görünüşte tipik bir haydut benzeri zindan tarayıcısıdır. Ancak, muhteşem sanat, ilgi çekici yazı, harika seslendirme ve Yunan mitolojisinden tanıdık karakterlere modern yaklaşımlarla alışılmadık derecede iyi yapılmış. Ölüm kaçınılmazdır, ancak öğrenme, güçlenme ve farklı hikaye dizilerini çözme fırsatı olarak hizmet eder. Farklı türde düşmanlar ve seçtiğiniz güçler ve silahlarla dolu kaygan ve tatmin edici dövüş, her şeyi taze hissettiriyor. Hades‘te her zaman yeni bir şeyler bulursunuz , oyunu yendiğinizi düşünseniz bile.

Steam’de 2,73 dolar

Takım taktikleri(Counter-Strike: Global Offensive)

Counter-Strike‘ın çok  oyunculu silah oyununda diğer birinci şahıs nişancı oyunlarında eşi benzeri olmayan bir saflık  var. Valve, takım tabanlı oyunlar ve ustaca seviye tasarımı üzerine kurulu harika FPS oyununun özünü bir şekilde damıttı. Terörist ekipleri başarılı bir şekilde bombalamaya, suikast düzenlemeye veya rehineleri ele geçirmeye çalışırken, terörle mücadele grupları onları engellemeye çalışıyor.Counter-Strike: Global Offensive , orijinaline sadıktır ve düzenli olarak Steam listelerinde üst sıralarda yer alır. Kaygan, hızlı ve inanılmaz rekabetçi  Counter-Strike: Global Offensive  , yeni başlayanlar için düpedüz acı verici olabilir ve büyük liglerde rekabet etmek için yıldırım hızında tepkilere ihtiyacınız var, ancak seviyenize uygun bir grup bulun ve takım oyunları son derece eğlenceli. 

Steam’de 8,39 dolar

Büyüleyci tarım(Stardew Valley)

Bir çiftçilik simülasyonunun çekiciliği hakkında şüpheleriniz olabilir, ancak  Stardew Valley  , RPG öğelerini bir kova dolusu çekicilikle karıştırıyor ve beklenmedik bir şekilde büyüleyici olduğunu kanıtlıyor. Sevimli sanat stili ve yumuşak müzik, canlandırıcı bir şekilde rahatlatıcı bir deneyim yaşatır. Çiftliğinizi geliştirmek, ekinleri beslemek ve hasat etmek ve hayvanlara bakmanın ötesinde sınırsız seçeneğiniz var. Balık tutma, öldürülecek canavarlar, yerel kasaba halkı için tamamlanması gereken görevler ve hatta tomurcuklanan bir romantizm olasılığı var. Çevrim içi ve bölünmüş ekran çok oyunculu seçenekleri, arkadaşlarınızla oynamanıza olanak tanır ve yıllık güncellemeler oyunu istikrarlı bir şekilde genişletir. 

Stardew Valley , bizimkinden daha güzel bir dünya,  sizi yargılamayan bir dünya ve orada bir süre kaybolmak,  stres ve kaygıyı azaltmak için harika bir yol olabilir . 

Steam’de 1,64 dolar

Pop kültürü(Fortnite)

Fortnite ortaya çıktığında  ,Valve‘ın zamansız Team Fortress 2‘sine benziyordu, ancak geliştirici Epic GamesMinecraft’ı  ilham kaynağı olarak göstererek diğer popüler oyunlardan öğeler aldı  . Ardından PlayerUnknown’s Battlegrounds , 100 oyuncunun bir adada ölümüne savaştığı battle royale türünü popüler hale getirdi ve Epic,  Fortnite‘ı  zamanın ruhuna fırlatacak modu hızla geliştirdi . 

Oyunların genellikle belirli bir izleyici kitlesi vardır, ancak Fortnite , çılgın üçüncü şahıs nişancı eyleminin yanı sıra yaratıcı ve rol yapma öğeleriyle herkes için bir şeyler sunmakta ustadır. Epic ayrıca viral danslar, müzik etkinlikleri ve Star Wars  ve  Stranger Things gibi film ve TV serileri ile geçişleri dahil ederek pop kültürünü akıllıca eritti . Temalı sezonlar her şeyi taze tutar ve oyuncuları daha fazlası için geri gelmeye teşvik eder.

Epic Games

Strateji mimarlığı(Total War: Warhammer II)

Total War serisi, nihai stratejik mücadeleyi sunmak için sıra tabanlı bir haritayı gerçek zamanlı savaşlarla birleştirir. Rome: Total War , tarihi serinin zirvesiydi ve size antik Roma’yı birleştirmek için savaşan bir koltuk generali olarak yeteneklerinizi test etme şansı verdi. Tarihsel oyunlar birçok dönemi ve bölgeyi kapsıyordu, en son olarak Üç krallık ile antik Çin . Ancak fantastik Warhammer ayarı Total War’ı tarihsel zincirlerinden kurtarıyor ve gerçekten benzersiz oyun stillerine sahip hizipler ve birim türleri ile savaşlarda çok daha fazla çeşitliliğe izin veriyor. İlk Warhammer oyununun sahipleri, gerçekten destansı bir kampanya için ilk iki oyunu birleştiren bir mega haritada oynayabilir. Mükemmel Total War: Warhammer II üçlemeyi tamamlıyor ve yakında üçünü de birleştiren geniş bir haritada oynayabileceğiz.

Steam’de 23,54 dolar

Epik fantezi(The Elder Scrolls V: Skyrim)

Skyrim, sensiz devam eden kalıcı bir dünya gibi geliyor ve tamamlanmış alanlar bile hâlâ canlı ve tekrar ziyaret etmeye değer. Bethesda‘nın büyüleyici aksiyon RPG’si, sizi tuhaf ve harika karakterler ve yaratıklar, bol miktarda ganimet ve takip edilecek hikaye dizileriyle dolu muazzam, zengin, açık bir dünyada serbest bırakıyor. Her loncanın, ahlaki ikilemler içeren dallara ayrılmış bir yapıya bağlı bir ana hikayesi vardır . Bolca yan görevler, izini sürmek için birçok büyülü eşya ve bir ev inşa edip evlenme seçeneği var. Yönetmen Todd Howard’ın bize Skyrim‘i sonsuza kadar oynayabileceğimize dair söz vermesinden bu yana on yıldan fazla bir süre geçti ve düzenli bir taze içerik, yeni sürümler ve modlar akışıyla çoğumuz hâlâ oynuyoruz.

Steam’de 13,58 dolar

Derleyin ve optimize edin(Faktörio)

Faktörio , bir oyundan çok bir saplantıdır. Bu fabrika binası simülasyonunu incelemeyi seçerseniz, geceleri gözlerinizi kapattığınızda konveyör bantları görmeyi ve üretiminizi mükemmelleştirmek ve tabanınızı geliştirmek için optimizasyonlar hayal etmeyi bekleyebilirsiniz. Kule savunma elemanları, üs binasını daha zorlu hale getirir ve oyun size uzaylı böcek dalgaları fırlatır. Bir gezegene çarpmanın tanıdık arka planı tesadüfidir, çünkü bu gerçekten karmaşık bir otomatik makineyi mükemmelleştirmekle ilgilidir. Bunun ne kadar tatmin edici olabileceğini anlatmak zor. Sayısız güncelleme ve çok çeşitli modlar, uyandığınız her anınızı tüketmede çok iyi olan bir temel oyunda genişledi.

Steam’de 3,41 dolar

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Zuckerberg Metaverseden para kazanmaya basliyor2

Zuckerberg Metaverse'den para kazanmaya başlıyor

Metaverse evrenimizin sahte oldugunu kanitlamaya calisiyor

Metaverse evrenimizin sahte olduğunu kanıtlamaya çalışıyor