içinde

Neftlix şifrelerinizi paylaşmaya veda edin

Neftlix 200.000 abone kaybı yaşadıktan sonra reklam destekli  katmana geçmesi oldukça yakın. Bu ne demek oluyor artık neftlix şifrelerinizi paylaşmaya veda etmeniz anlamına geliyor

Neftlix , iş modelinde son yıllardaki en büyük değişikliklerden bazılarını uygulamaya hazır görünüyor. Şirketin 2022 birinci çeyrek kazanç çağrısında, CEO Reed Hastings iki bomba patlattı.

Neftlix neden abone kaybetti?

Birincisi: Netflix, on yıl içinde ilk kez abone kaybetti – spesifik olmak gerekirse 200.000. Bu, şirketin sadece üç ay önce kazanacağını tahmin ettiği 2,5 milyon aboneden çok uzak .

Netflix‘in kısmen Rusya’nın Ukrayna‘yı işgali nedeniyle abone sayısında kırmızı olduğunu belirtmekte fayda var – Rusya‘daki hizmetlerini kapattıktan sonra 700.000 hesap kaybetti. Yine de, bu hesap yığınını görmezden gelse bile, Netflix beklentilerin oldukça gerisinde kaldı.

Azalan büyümeyle mücadele etmek için Netflix, Hastings‘in birkaç kez “olumlu bir şey” dediği parola paylaşımını kaldırmayı planlıyor. Bugünkü görüşmede Hastings bunun yerine hizmeti ücretsiz olarak kullanan tahmini 100 milyon izleyiciye atıfta bulunarak “onlar için ödeme almamız gerekiyor” dedi. Netflix, parola karşıtı paylaşım sisteminin küresel olarak dağıtılmasının bir yıl kadar süreceğini söylüyor.

Neftlix sifrelerinizi paylasmaya veda edin 1

Parola paylaşımına yönelik baskılar büyük bir sürpriz değil. Pek çok Netflix kullanıcısının bunun sonunda geleceğini bildiğini hayal ediyorum , ancak Netflix hala yeterince hızlı büyüyordu ve şirket şifre paylaşımını önemli bir sorun olarak görmedi. Şirket aslında birkaç aydır şifre paylaşımının caydırıcılığını test ediyor. Bununla birlikte, COO Greg Peters görüşme sırasında Netflix‘in şifre paylaşımını tamamen ortadan kaldırmayabileceğini, bunun yerine insanları bunun için ücretlendirmenin yollarını bulabileceğini belirtti. Bu bana şirketin, aynı evde yaşamayan parola paylaşanlar için ortak bir plan veya indirim sunabileceğini gösteriyor, ancak Peters çok fazla bir şey belirtmedi.

FCFoILKVUAEklZb

Şirket suçun büyük kısmını parola paylaşımına yüklese de bu tam olarak yeni bir gelişme değil. Gerçekten de Netflix, ödeme yapmayan izleyicilerin oranının yıllar içinde “pek değişmediğini” söylüyor.

Şirketin büyümesi, TV için sınırlı zamanı olan çok sayıda potansiyel izleyici olduğu için büyük ölçüde durdu. Şirketin fiyatları yükseltmeye devam etmesi muhtemelen yardımcı olmuyor . Genellikle daha ucuz olan rakiplerin de iyi şovları var.

Neftlix rekklamlara(muhtelemen)başvururuyor.

Daha şaşırtıcı olan ikinci bomba: Görünüşe göre Netflix, yolun aşağısında reklam destekli bir katman sunacak. Hastings, şirketin yıllarca onlara karşı olduktan sonra reklam destekli aboneliklere “oldukça açık” olduğunu söyledi.

“Netflix’i takip edenler, reklamcılığın karmaşıklığına karşı olduğumu ve aboneliklerin basitliğinin büyük bir hayranı olduğumu biliyorlar. Ancak bunun hayranı olduğum kadar, tüketici seçiminin daha büyük bir hayranıyım ve daha düşük bir fiyata sahip olmak isteyen ve reklamlara karşı toleranslı olan tüketicilerin istediklerini elde etmelerine izin vermek çok mantıklı.”

Reklam destekli bir katman sunmak, akış hizmetleri için yaygın olsa da, reklam eksikliğini farklılaştıran bir şirket için çarpıcı bir değişim. Hastings, Netflix’in geçtiğimiz yıllarda reklam destekli bir modele geçtiği yönündeki spekülasyonları defalarca reddetti.

Ama abonerle iyiyiz.

Bazıları reklamsız Netflix’in saflığını özleyecek olsa da, bunun nihayetinde iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Netflix son sekiz yılda fiyatları altı kat artırdı ve abonelikleri 2014’tekinden iki kat daha pahalı hale getirdi. Şirket ideal olarak, bilirsiniz, insanlardan daha fazla para almayı bıraksa da, bu muhtemelen olmayacak. Sadece Netflix izlemek isteyenlere ara sıra daha uygun fiyatlı bir seçenek sunmak bana iyi bir şey gibi geliyor.

Reklam destekli katmanın Netflix‘in en ucuz planı olacağını varsayıyorum, ancak açıkçası, şirketin daha yüksek çözünürlüklerde reklam destekli bir seçenek sunması umurumda değil. Ben aşırı düşkün biri değilim, bu yüzden birkaç dolar tasarruf etmem anlamına geliyorsa, orada burada bir reklama aldırmıyorum. Ancak görüntü kalitesi konusunda seçiciyim, bu yüzden yine de en sevdiğim programları muhteşem 4K kalitesinde izlemek istiyorum. Hastings gerçekten tüketicilere daha fazla seçenek sunmak istiyorsa, umarım reklam destekli katman patates kalitesi 480p ile sınırlı değildir.

Resim kaynak:https://www.trendsmap.com/twitter/tweet/1450555049617367044

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

1200x627 twitter coktu mu tweet erisim sorunu ne zaman duzelecek twitter tweetlerde erisim sorunu var mi ne zaman duzel 1646687700880

Twitter'ın Elon Musk'a karşı zehir hapı savunması

zipline marka

ABD Japonya’da Zipline marka dronla ilaç dağıtımına başladı