içinde

Minecraft'a yeni güncelleme geliyor

Belki de Mojang‘ın bugün Minecraft Live‘daki en büyük duyurusu, The Wild adlı açık uçlu sandbox oyunu için büyük bir yeni genişleme oldu. 2022’de çıkacak olan The Wild, Minecraft dünyasının açık hava ve yeraltı ortamlarının güzelliğinin ve görkeminin bir kutlamasıdır .

The Wild’a eklenen yeni biyomlardan biri, suyun üzerinde var olan bir tür orman olan Mangrov‘dur. Mangrov, kurbağalar (topluluktan yaygın olarak talep edilen bir eklenti), ayrıca kullanılacak tekneler ve kilidini açacak sandıklar da dahil olmak üzere yeni vahşi hayata ev sahipliği yapıyor. Kurbağalara ek olarak iribaşlar da var ve kurbağalar ve iribaşlar Minecraft’ın ilk soğukkanlı hayvanlarını temsil ediyor. Kurbağalar, Minecraft’ta da yeni olan ateş böcekleri ile besleniyor. Mangrov ayrıca ağaçlardan propagülleri toplamalarına ve yeniden dikmelerine izin veren yeni bir ağaç rejenerasyon sistemi içerir. Mangrov ayrıca, su ve kil karıştırılarak üretilebilen yeni bir ahşap türü olan çamur bloklarına da ev sahipliği yapıyor. Çamur bloklarına dikkat edin batma tehlikesi vardır.

Minecrafta yeni guncelleme geliyor1 2

Wild güncellemesi ayrıca oyuncuları harap bir uygarlığın derinliklerinde bulunan Deep Dark (Derin Karanlık) biyomlarınada götürüyor. Skull blokları adı verilen garip yeni bloklarla inşa edilmiş, kötü Muhafız’ın evi. Bu düşmanın gözleri yok, sadece titreşime tepki veriyor. Bu nedenle oyuncular, tespit edilmekten kaçınmaya çalışarak etrafta gizlice dolaşacaklar. Geliştiriciler, bunun Minecraft’ın ilk gizli tabanlı bileşenleri arasında olduğunu söylüyor.

Deep Dark ve Warden’ın (Derin Karanlık ve Muhafız) daha önce 2021’de vizyona girmesi bekleniyordu, ancak 2022’de henüz açıklanmayan yeni bir tarihe kaydırıldı. Minecraft Live 2020 sırasında Warden‘ın Minecraft için duyurulması uzun zaman oldu. Warden‘a ek olarak, kötü Shrieker düşmanı Warden ile birlikte doğacak ve dikkate alınması gereken başka bir güç. Deep Dark ayrıca yalnızca Deep Dark‘ta bulunabilen ganimetler içeren sandıklara sahiptir.

Minecrafta yeni guncelleme geliyor 1

Minecraft Dungeons için Sırada Ne Var

Mojang bugün Minecraft Live’da Minecraft Dungeons için sırada ne olduğu da dahil olmak üzere bir dizi başka duyuru yaptı . Bu Aralık ayında Seasonal Adventures(Mevsimsel Maceralar) adlı yeni bir canlı hizmet öğesi geliyor. Oyuncular, örneğin bir düşmanı alt ederken veya seviye atlarken karakterlerinin belirli bir eylemi gerçekleştirmesini sağlayan görünümler, pelerinler, evcil hayvanlar, ifadeler ve “yetenekler” gibi kozmetiklere harcayabilecekleri puanlar kazanmak için haftalık görevleri tamamlayabilirler.

Minecraft Dungeons‘ın yeni Sezonluk Maceralarının Birinci Sezonu, Bulutlu Tırmanış olarak adlandırılıyor. Tek oyunculu bir deneyim olan yeni bir konum olan kule vardır. Tower Avatar adlı boş bir karakterle başlıyorsunuz ve kulenin çetelerle dolu ve her biri bir öncekinden daha zor olan katlarına çıkıyorsunuz. Her kat temalıdır ve yeni düşmanlara sahiptir ve tamamlanması yalnızca birkaç dakika süren katlar arasında ilerleme kayıt ediliyor.

Mojang, yaklaşık iki haftada bir yeni bir Kule çıkarmayı planlıyor ve Kule küresel ve herkes için aynı. Kuleleri tamamlayan herkes birden fazla ödül alırken, buna teşebbüs edenler bile çabaları için bir ödül alacak.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Apple gun hatasini duzeltmek icin iOS 15.0.2yi yayinladi 1

Apple, gün hatasını düzeltmek için iOS 15.0.2'yi yayınladı

Steam NFT ve kripto para birimi iceren oyunlari kaldirdi

Steam, NFT ve kripto para birimi içeren oyunları kaldırdı