içinde

Mac ve Windows'ta birden fazla kopyalama işlemi yapın

Muhtemelen bilgisayarınızı bir metin, bir bağlantı veya bir resmi kopyalayıp bir yerden başka bir yere günde onlarca kez yapıştırıyorsunuzdur. Muhtemelen bunu düşünmüyorsun bile. Yani, bir şeyler ters gidene kadar veya onu tekrar tekrar yapmanızı gerektiren bir şey üzerinde çalışıyorsunuz.

Birden fazla şeyi bir yerden diğerine kopyalamanız gerekiyorsa veya otuz dakika önce kopyaladığınız bağlantıyı yanlış yerleştirme alışkanlığınız varsa, ancak yapıştırmayı unuttuysanız, bir pano yöneticisine ihtiyacınız vardır. Pano yöneticisi, kullandığınız programların arka planında çalışan ve son zamanlarda kopyaladığınız her şeyin kaydını tutan bir araçtır (ancak parolalar gibi özel ve güvenli verileri otomatik olarak yok sayar).

Bir bağlantıyı yanlış yerleştirirseniz, onu pano yöneticinizde bulabilir ve hızla yeniden kopyalayabilirsiniz. Panoda birden çok girişiniz olduğunda, bunları birleştirmek veya diğer pano girişlerine dayalı şablonlar oluşturmak gibi diğer yararlı işlevleri gerçekleştirebilirsiniz. Panoları platformlar arasında bile senkronize edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızın ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, basit bir pano yöneticisi veya ek seçenekler sunan birini kullanabilirsiniz.

Mac ve Windowsta birden fazla kopyalama islemi yapin1

Windows 10 ve 11, kendi temel pano geçmişi aracıyla birlikte gelir; Windows 11’de daha iyi görünse de ikisi de aynı şekilde çalışır. Özelliği Ayarlar > Sistem > Pano > Pano Geçmişi’nden etkinleştirin . Ardından, son zamanlarda panoya kopyaladığınız metnin bir listesini göreceğiniz kayan bir paneli açmak için Windows + V klavye kısayolunu kullanın.

Metne yapıştırmak için bir girişi tıklayabilir ve bu girişi en üste sabitlemek için Sabitle düğmesini tıklayabilirsiniz. Ancak bu kadar—girişleri birleştirmenin bir yolu yok ve şablon ya da otomasyon desteği yok.

Windows için en iyi pano yöneticileri

Windows pano geçmişi aracına sahip olmak güzel. Ama bir pano yöneticisi değil. Bunun için üçüncü taraf bir araç kullanmanız gerekir. Ve seçenek sıkıntısı yok.

Ditto: Ditto, hafif, ücretsiz ve açık kaynaklı bir pano yöneticisidir. Son kısım önemlidir, çünkü bir pano yöneticisi kopyaladığınız her şeyi görecektir, bu nedenle güvenli olması gerekir. Ditto simgesine tıklamak, tüm son pano girişlerinizin bir listesini açacaktır. Panoya kopyalamak için bir girişe çift tıklayın. Kaç girişin ne kadar süreyle saklanacağını yapılandırabilir ve birden çok pano girişini birleştirmek için Grup özelliğini kullanabilirsiniz.

1Clipboard:Bu, açık kaynak teknolojisine dayalı ücretsiz, evrensel bir uygulama için başka bir harika seçenektir. Hem Windows hem de Mac’te çalışır ve panonuzun içeriğini Google Drive’ı kullanarak platformlar arasında güvenli bir şekilde senkronize edebilir. Bu amaç için harika olsa da, başka pek bir şey yapmaz – burada gruplama veya otomasyon seçeneği yoktur.

ClipClip:bir kullanıcı seçeneği arıyorsanız, ClipClip tam size göre. Öğeleri panoya kopyaladıktan sonra, bütünleri gruplamak, kaydetmek, düzenlemek ve birleştirmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Harika bir arama özelliği, sürükle ve bırak özelliğive bulut senkronizasyonu da var.

Mac ve Windowsta birden fazla kopyalama islemi yapin2

Mac için en iyi pano yöneticileri

Mac’te yerleşik bir pano yöneticisi yoktur, ancak tartışmasız en iyi tasarlanmış üçüncü taraf seçeneklerine sahiptir. İşte dikkate alınması gereken birkaç tane.

Paste: Paste, Mac için görsel bir pano yöneticisidir. Ekranın altından açılır ve renk kodlu bir tasarıma sahiptir. Sık kullanılan girişleri sabitleyebilir ve birden çok girişi birlikte gruplayabilirsiniz. Uygulama iki hafta boyunca ücretsizdir ve ardından yıllık 14,99 dolara abonelik gerektirir.

CopyClipÜcretsiz, basit bir pano yöneticisi ister misiniz? CopyClip, basit bir arayüze sahiptir. Menü çubuğunda bulunur ve açılır menüsü size en son pano girişlerinizin bir listesini gösterir.

MaccyMaccy hafif, klavye tabanlı bir pano yöneticisidir; bunu Spotlight olarak düşünün, ancak pano yönetimi için. Bir klavye kısayoluyla açın, ihtiyacınız olan metni panoda arayın ve metni anında yapıştırmak için enter tuşuna basın. Uygulama da açık kaynaklıdır, bu nedenle güvenlik uzmanları, perde arkasında gölgeli bir şey yapmadığını doğrulayabilir. 9.99 dolara mal oluyor, ancak verimlilik artışı buna değer.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Windows 10dan bloatware nasil kaldirilir kesin cozum1

Windows 10'dan bloatware nasıl kaldırılır kesin çözüm

Altin neden yukseliyor Altin suan alinir mi

Altın neden yükseliyor? Altın şuan alınır mı?