içinde

BeğendimBeğendim ŞaşkınŞaşkın

iPhone'da numaranızın engellemiş olduğunu nasıl anlarsınız?

iPhone’da numaranızın başkası tarafından engellendiğini nasıl anlarsınız?

Bir başkasına attığınız mesaj karşı tarafa gitmiyorsa yanıt eksikliği, oldukça açık iki şeye işaret ediyor. Ya göz ardı ediliyorsunuz ya da engelleniyorsunuz. Ani cihaz arızası, telaşlı yaşam tarzı veya bağlantı sorunları nedeniyle diğer kişiye şüpheden biraz fayda sağlayabilirsiniz, ancak her şeyin bir sınırı vardır. Birinin iPhone’da numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanın kesin bir yolu olmasa da, birinin iPhone’da numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanıza yardımcı olabilecek bazı uygulanabilir yöntemler bulduk. Çağrılarınızın ulaşamamasının veya mesajların hedefe ulaşamamasının birçok nedeni olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, bir sonuca varmadan önce tüm ters tarafları kontrol ettiğinizden emin olun.

Kibar Bir Metin Gönderin ve Yanıtı Bekleyin

Muhtemelen birinin iPhone’da numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanın en kolay yolu bir mesaj göndermek ve yanıtı kontrol etmektir. Öyleyse, gizemi aradan çıkarmak için bu şık ipucunu deneyin. BuiPhone’unuzdaki Apple Mesajları uygulamasına gidin -> konuşma dizisini seçin -> kısa, nazik bir mesaj yazın ve göndGönderilen mesajın hemen altında “Teslim edildi ” uyarısı alıyorsanız, engellenmediniz demektir. Bu kişi büyük olasılıkla sizi görmezden gelmeye çalışıyor.

Ancak “Teslim Edilmedi” gibi bir uyarı alıyorsanız veya herhangi bir bildirim görmüyorsanız, numaranız bloke edilmiş olabilir.

Diğer taraftan, zayıf hücresel bağlantının veya rastgele iMessage hatalarının da mesajların başarıyla iletilmesini engelleyebileceğini unutmayın. Diğer kişi, biraz huzur için aramaları ve mesajları uzak tutmak için uçak modunu etkinleştirmiş olabilir. Bu nedenle, mesajınız iletilemezse, bir süre (hatta saatler) bekleyin ve ardından tekrar deneyin.

Kişiyi Aramayı Deneyin ve Sesli Postayı Kontrol Edin

Birini aramaya çalışıyorsanız ve arama tekrar tekrar iPhone’unuzdaki sesli mesaja yönlendiriliyorsa, bu olası bir engellemenin işaretidir. Başka biriyle konuşuyorlarsa ve aramanızı reddetmeyi seçerlerse, aramanız sesli mesaja gider. Bu nedenle, çok fazla düşünmeyi bırakın ve yanıt vermelerine izin vermek için bir süre bekleyin.

Çağrı Bir Kez Çalar ve Sonra Sesli Postaya Giderse Ne Olur?

Aramanız bir buçuk kez çalar ve iOS cihazınızdaki sesli mesaja yönlendirilirse, bu, numaranızın kara listeye alınmış olabileceğinin bir başka göstergesidir. Telefon kapanırsa veya pil boşalırsa, aramanızın doğrudan sesli mesaja yönlendirileceğini belirtmekte fayda var. Odak modu etkinse , aramanızın tamamlanmasını engelliyor olabilir. Bu nedenle, doğrudan sesli posta durumunu çok fazla okumadığınızdan ve bir süre sonra tekrar çaldığınızdan emin olun.

Numarayı Çevirmeden Önce *67 Girin

Numaranızın iOS’ta engellenip engellenmediğini kontrol etmenin akıllı bir yolu, arayan kimliğini devre dışı bırakmak ve ardından diğer kişiyi aramaktır. Onu bu kadar kullanışlı yapan şey, numaranızı gizlemenize ve alıcının arayan kimliği okumasında “Özel” “Anonim” veya “Kısıtlı” göstermenize izin vermesidir. Kolluk kuvvetleri gibi hassas alanlarda çalışan veya işle ilgili arama yapmak zorunda olan kişiler, telefon numaralarını gizlemek için bu özellikten yararlanır.

Bu nedenle, telefon numarasının önüne *67 ekleyin ve ardından arayın. Örneğin, *numara. Aramanız normal bir şekilde çalıyorsa veya kişi aramayı yanıtlıyorsa, numaranızın engellenmiş olma ihtimali yüksektir.

Ülkenizde arayan kimliğini devre dışı bırakmak için kodları öğrenmek için arayan kimliği Wikipedia sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm ülkelerin arayan kimliğinin devre dışı bırakılmasına izin vermediğini unutmayın. Acil durum numaralarına yapılan aramalarda maskelenemeyeceğini de unutmamak gerekir .

Ayrıca iOS, arayan kimliğinizi gizlemenize izin veren bir ayar da sunar. Bunu yapmak için iPhone -> Telefon -> Arayan Kimliğimi Göster’deki Ayarlar uygulamasına gidin ve ardından geçişi kapatın.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Oppo Find X5 Pronun ozellikleri sizdirildi

Oppo Find X5 Pro'nun özellikleri sızdırıldı

instagrama yeni ozellik geliyor1

Instagram'a yeni özellik geliyor