içinde

BeğendimBeğendim SevimliSevimli AmanınAmanın ŞaşkınŞaşkın ÜzgünÜzgün SinirliSinirli Çok KomikÇok Komik

Hareketli arka plan windows 10

Windows 10 için hareketli arka plan nasıl oluşturulur?

Bu yazımda sizlere bilgisayarınızın arka plan resmini nasıl hareketli yapacağınızı ve müziğe duyarlı animasyonlar oluşturacağınızı anlatacağım. Bittiğinde aşağıdaki görseldeki gibi olacak.

Not: ikonlar dahil değildir.

Şimdi gelelim windows 10 için Hareketli arka plan nasıl oluşturulur konusuna

Muzige duyarli arka plan Havali arka plan1

Hazırsak başlyalım ilk önce bu rar arşivini indirmeniz gerekiyor. Gereken ne varsa bu indirceğiniz rar arşivinin içinde mevcut. İndirdiğimiz rar dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz çıkardıktan sonra çıkardığımız klasöre yani “Dosyalar” klasörüne giriyoruz ardından “Arka Plan Resmi” adlı klasöre giriyoruz orada bulunan arka plan resimlerinden ekran çözünürlüğünüze uygun arka plan resminiMasaüstü arka plan resmi olarak ayarlıyorsunuz”.

Muzige duyarli arka plan Havali arka plan2

Ekran çözünürlüğünüze uygun arka plan ayarlamış olduk. Şimdi sıra “Rainmeter 4.3 Setup” kurmakta. Yine “Dosyalar” klasörüne giriyoruz içinde bulunan “Kurulumlar” klasörünün içindeki “Rainmeter 4.3 Setup” çift tıklayıp kuruyoruz. Standart kurulum(önerilen)” seçili olarak kuruyoruz kurulum bitikten sonra görev çubuğunun sağ alt köşesinde bulunan ok işaretine tıklayarak damla işaretini tıklıyoruz Not: ekranda çıkan widgetleri üzerine sağ tıklayıp “Kabuğu kaldır” diyerek kaldırabilirsiniz

Muzige duyarli arka plan Havali arka plan3 728x114 1.jpg 1

ve programı yani “Rainmeter’ı yöneti” açıyoruz

daha sonra “illustro” klasörüne sağ tıkayıp  “Dizini aç” diyoruz

Muzige duyarli arka plan Havali arka plan7

Çıkan ekranda “Skins” yazan kısma tıklıyoruz

Muzige duyarli arka plan Havali arka plan8

ve karşımıza çıkan klasörleri siliyoruz “@Vault” ve “illustro”  ardından indirdiğimiz arşivin içinden “Rainmater Tema” adlı klasöre giriyoruz “Skins” klasörünede giriyoruz orada bulunan bütün dosyaları kopyalayıp sildiğimiz bölüme yapıştırıyoruz.

Bunu yaptıkan sonra “Rainmeter’ı yöneti” tekrardan açıyoruz ve sol altta bulunan “Tamamını yenile” butonuna tıklıyoruz ve kopyaladığımız klasörleri çekmiş olduyoruz. Yukarıda bulunan klasörlerden “Ses dalgaları” klasörünün yanında bulunan ok işaretine tıklayıp açılan kısımdan “Fountain of Colors” tıklayıp sağ üste bulunan “Yükle” butonuna tıklayıp yükle diyoruz ve ekrana müziğe göre hareket eden visualizer geliyor onu tutup istediğiniz yere sürükleyerek konumlandırabilirsiniz.”Rainmeter” üzerinde bulunan “Konum” kısmından “Normal” kısmını “En alt” yapıyoruz böylelikle visualizer  en alt kısımda olmuş olacak. Bunuda yaptıktan sonra aynı yerde bulunan “Ön katman” klasörünün yanında bulunan oka tıklayarak “layer1.ini” seçip yüklüyoruz ve üzerine sağ tıklayıp “Düzenle” deyip “layer1″  açıyoruz.

Video;

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

4 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Program uzerinden youtubedan video indirme hatasi COZUMU

Program üzerinden youtube’dan video indirme hatası ÇÖZÜMÜ