içinde

Google'nin yeni kişisel veri politikası

Google, artık insaların yaptığı çevrim içi aramalarda kişisel verilerini gizli tutmaları için kişisel veri politikasını olabildiğince genişletmeyi planlıyor.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, insanların telefon numaraları, e-posta ve fiziksel adresler gibi kişisel iletişim bilgileri gibi daha fazla içeriğin arama sonuçlarından kaldırılmasını için taleblere açık olduğunu bildirdi.

Yeni politika ayrıca, gizli oturum açma kimlik bilgileri gibi kimlik hırsızlığı riski oluşturabilecek diğer bilgilerin kaldırılmasına da izin veriyor.

Şirket yaptığı açıklamada, bilgiye açık erişimin hayati önem taşıdığını, ancak insanları kendilerini korumak ve hassas, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini gizli tutmak için ihtiyaç duydukları araçlarla güçlendirmenin de hayati önem taşıdığını söyledi.

Google çevrimiçi aramada daha önce insanların doğrudan zarara yol açabilecek son derece kişisel içeriğin kaldırılmasını talep etmesine izin vermişti. Buna doxxing nedeniyle kaldırılan bilgiler ve dolandırıcılık için kullanılabilecek banka hesabı veya kredi kartı numaraları gibi kişisel bilgiler dahildir.

Ancak şirket, artan bilgi beklenmedik yerlerde ortaya çıkıyor ve yeni şekillerde kullanılıyor, bu nedenle politikaların gelişmesi gerekiyor, dedi şirket.

Kişisel iletişim bilgilerinin çevrimiçi olarak açık bir şekilde erişilebilir olması da bir tehdit oluşturabilir ve Google, bu içeriğin kaldırılması seçeneği için de talepler aldığını söyledi. Bu tür talepler aldığında, yararlı bilgilerin veya hükümet veya diğer resmi web sitelerinde kamuya açık kayıtlardaki içeriğin kullanılabilirliğini sınırlamaktan kaçınmak için web sayfasındaki tüm içeriği inceleyeceğini söyledi.

İçeriği Google Arama’dan kaldırmanın, içeriği internetten kaldırmayacağını unutmamak önemlidir, bu nedenle, eğer rahatsanız, barındırma sitesiyle doğrudan iletişime geçmek isteyebilirsiniz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Hareketsizlik akcigeri olduruyor 1

Hareketsizlik akciğeri öldürüyor

Deniz suyundan icme suyu urettiler

Deniz suyundan içme suyu ürettiler