içinde

Google aramalarınız Covid 19 salgınının önüne geçebilir mi?

Bilim adamalarını Google’da yaptığınız koku ürünleri ile ilgili olumsuz yorumlar yardımıyla ,  Covid19 salgınının yayılmasını önlemelerine yardımcı olabilir mi

Olumsuz koku yorumları salgını önlememize yardımcı olabilir mi?

ABD menşeili bir e-ticaret sitesi olan Amazon’dan alınan güzel kokulu mumların 2020 yılı ve öncesi için 4 ila 4.3 yıldız beğeni ve yorum almasına karşın, 2020 ile 2022 yılı arası pandemi dönemi içinde Covid 19 salgını sayesinde insanların koku alma duyusundaki azalmalar yüzünden insanların aldıkları ürünleri güzel kokmuyor diye olumsuz yorum yapıp, geri ieda etmesi bilim adamaları, bu olumsuz yorumları kullanarak salgının yayılmasını önleyebileceklerini söylüyorlar.

İnternetteki ‘Ekmek kırıntı’ kelimesi nedir?

İnsanların aldığı ürünler hakkında yaptığı yorumlara ve bıraktıkları izlere Mauricio Santillana “Ekmek krıntısı” adını vermiştir. Northeastern ağ bilim enstitüsü Sağlık ve Çevrenin İyileştirilmesi için Makine Zekası Grubu olan (MIGHTE)’de çalışan bilim adamaları “insanlar çevrimdışı yaşamlarında neler olup bittiği hakkında izler bırakırlar böylelikle bu izleri takip ederek olası bir salgının önüne geçebiliriz” dediler.

Google aramalariniz Covid 19 salgininin onune gecebilir mii

Makine öğrenimi gelecekteki bir pandeminin önüne geçebilir mi?

Google’deki arama terendlerinde bir anormallik varsa, yani saçma gibi gelecek fakat Google trendler’de en yakın çorbacı nerede? Evde çorba nasıl yapılır? Sorusu ani bir artış yapmışsa ve yine kokulu mumlar hakkında yapılan olumsuz yorumaları takip eden bir makine algoritması ile gelecek’deki bir salgının önüne geçebiliriz.Google aramalariniz Covid 19 salgininin onune gecebilir mi3

Mauricio Santillana Topladığımız veriler sadece Google trendler, sosyal medya gönderileri veya çevrim içi alışveriş ürün yorumaları değil daha çok salgının bir bilgede ne zaman artabileceğini tahmin etmek için anonimleştirlmiş termometreler, daha fazla insanın ne zaman evde salgının semptomlarını gösterdiğini anlamak için akıllı telefonlardan gelen anonimleştirilmiş bir mobile ağ kurarak salgını yayılmadan önlmemiz mümkün olabilir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

cay 4

Çay’a zam mı? Çay fiyatı 2022? Yaş çay fiyatı ne kadar

Maymun virusu nedir nasil bulasir maymun cicegi vurusu olumcul mu

Maymun virüsü nedir? nasıl bulaşır? maymun çiceği vürüsü ölümcül mü?