içinde

En çok tüketilen yiyecekler hakkında 10 ilginç bilgi

Hepimizin mutlaka en sevdiği bir yiyecek vardır. Kimimiz acıyı sever, kimimiz tatlıyı. Diğerinin sevdiğini bir diğeri sevmeyebilir, ne demişler “zevkler ve renkler tartışılmaz” . Hazırlamış olduğum listede En sevdiğiniz yiyecekler hakkında 10 bilgi vermeye çalıştım umarım beğenirsiniz.

#1 Biber

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi

Birçoğumuz biberin rengine göre acılığının arttığını sanıyoruzdur eminim ama öyle değil biber acılığı boyuna bağlıdır ne kadar kısa o kadar acı ne kadar uzun o kadar tatlı.

#2 Çay

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi 1

Önceki gün çay içmeyin. Japonlar "dünün çayı bir yılandan daha tehlikeli" diyor. Soğuk çay mide duvarlarını sarar ve tahrişe neden olur. Çinliler dünkü çayı zehirle de karşılaştırıyor.

#3 Muz

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi 2

Bu bilgi biraz aptalca gelebilir. Eğer yaz gününde muz yediyseniz ya da sivri sineklerini bol olduğu zaman işte o zaman başınız sivri sinekler tarafından belada demektir çünkü sivri sinekler muzun kokusunu alacaktır ve sizden ayrılmayacaktır.

#4 Bitter çikolata

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi 9

Bitter çikolata, yemekten önce bir parça yerseniz kan şekerinizi besler. Yani çok aç olsanız bile fazla yemek yemeyeceksiniz ve daha hızlı tok hissedeceksiniz.

#5 Bal

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi 8

En eski yenilebilir bal kavanozu 1922'de Howard Carter tarafından Firavun Tutankhamun'un mezarında keşfedildi. Biyologlar bunu analiz ettiler ve tüketime uygun olduğu sonucuna vardılar!

#8 Kahve

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi 5

Kahve aslında bir meyvenin çekirdeğinden üretilir. Kahvenin kavrulmuş halini gördüğümüzde "bu kahve" diyebiliriz fakat kahve ağacını gördüğümüzde tanıyamayabiliriz, yeşil yaprakları, kırmızı meyveleri ve yeşil yapraklarıyla kahve ağacından daha çok bir meyve ağacına benzetmemize neden olur ama bu bilgiden sonra artık bir kahve ağacı gördüğünüzde tanıyacaksınız.

#10 Avakado

En sevdiginiz yiyecekler hakkinda 10 ilginc bilgi 3

Avokado yiyorsunuz ve bir kuş geldi yediğinizden istiyor yani Avokado.  Kuş Avokado ne kadar isterse istesin kesinlikle vermeyin çünkü Avokado kuşlar için son derece zehirlidir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

ilginc hasta sikayetleri 1 min 1

İlginç ve komik hasta şikayetleri

hangisini secerdiniz

Karar vermesi zor 10 seçim Hangisini tercih ederdiniz ?