içinde

Çay’a zam mı? Çay fiyatı 2022? Yaş çay fiyatı ne kadar

Türk milletinin vazgeçilmez içeceklerinden çaya’da zam geldi sonunda. Peki 2022’de çay fiyatları ne kadar olacak? Yaş çay fiyatı yaklaşık ne kadar sorusunu insanların aklına sürekli gelen sorular. 

Çay nedir 

Çeşitli bitkilerin,tohumların ve yaprakların kurutulması ile yapılan sıcak içecek türüdür. Genellikle türkiyede siyah çay olarak tüketilir.

cay1

Çay nasıl üretilir.

Türkiyenin milli içeceği haline gelmiş olan çay, Ordu ilinin Fatsa ilçesinde insanların makas benzeri ve arkasında torbası olan bir alet yardımıyla toplayarak çuvalalara dolurup, fabrikaya gönderirler fabrikada çayı işleyerek mağzalara gönderir, oradan bizlere ulaşarız bizde afiyetle içeriz.

cay 2

Yaş çay’a ne kadar zam geldi?

Çay üreticisi Çaykur çaya ortalama 43,71’lik bir zam yaptı, Başka bir bilgiye göre, aynı sektördeki paydaşların dediğine göre Çaykurun önümüzdeki  haziran ayında tekrar bir %10-15’lik bir zam daha yapacağını iddia ediyorlar. TÜİK enflasyon verilerinde çayın ağırlığı %0,5464 olarak görünüyor. Bu verilere göre %43,7’lik zammın manşet enflasyona etksi 0,24 puan olarak hesaplanıyor. Zammın mayıs ve haz,ran enflasyonuna göre şekillenmesi ön görülüyor.

cay 3

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

DESTAN

Destan dizisi hangi tarihi anlatıyor, nerede çekiliyor? 4 başlık altında inceleceğiz

Google aramalariniz Covid 19 salgininin onune gecebilir mi 1

Google aramalarınız Covid 19 salgınının önüne geçebilir mi?