içinde

Bir işyerinde terfi almanızın 7 önemli püf noktası

Bir şirkette belirli bir süre çalıştıktan sonra terfi almalı mıyım?

Şart değil. Kuruluşlar, sizi çalışma sürenize gör değil yeteneğinize göre terfi ettirir. Ama bazen böyle de olmayabiliyor. Eğer sizin yeteneğinizi işveren hemen keşfederse süre önemli olmaktan çıkabiliyor.

Liderliğe hazır olduğumu çalıştığım işyerine nasıl kanıtlayabilirim?

Lider ruhlu insanlar kendini hemen gösterir. Basitçe yanındaki arkadaşları bu kişinin işini doğru ve dürüst bir şekilde yaptığını gördüklerinde o kişiyi kendi özgür iradeleriyle takip ederler bunu gören firma o kişiyi liderliğe terfi ettirir. 

nasil terfi alirim diyenler icin on etkili oner2i
https://paratic.com/

Yönetim, terfi istediklerinde neden birini liderlik rolüne terfi ettirmez?

Terfi alamamak için birçok neden olabilir, ancak lider bir rol için liderlik yeteneğini göstermemesi olası bir nedendir. Birisi açık sözlü, inatçı, muhalif ve hatta zaman zaman kaba olsa bile, zaten ekibinde güvenilir bir liderse, onları terfi ettirmek sadece bir formaliteden öteye geçemez.

Liderler, popüler bir görüş olmasa bile, genellikle çalışanların haklarını işveren karşısında aramayı bilmesi önemlidir. Bu cesaret, liderlerin kendilerini takip edenlerin güvenini kazanmalarının birçok yolundan biridir Kişisel olarak kendileri için olumsuz sonuçlar doğurabilecek olsa bile, çalışma arkadaşlarını işveren karşısında savunma eyleminde bulunabilir.

İnatçı olmak iyi bir fikir mi?

Evet bu pratikte liderliğin temel bir gereksinim midir?. İnanç sahibi olmak, liderlerin yönettikleri insanların güvenini kazanmalarının bir başka yoludur. Engeller ne olursa olsun başkalarını bir hedefe ulaşmaya motive ve teşvik eden birini tanımlamanın bir yolu “inatçı”dır ve bu doğru olacaktır.

Unutma, insanlar seni takip etmedikçe lider değilsin. Bu nedenle, sizi takip ediyorlarsa, dikbaşlı olmanıza otoritenize aldırmıyorlar demektir. Ancak, dikbaşlı olmak ile başkalarının görüşlerini görmezden gelmek arasında ince bir çizgi vardır. İyi liderler bu çizgiyi aşmazlar.

Hiç itiraz etmeli miyim?

Önleyebiliyorsanız, ekibinizin hata yapmasına izin vermeyin, ve onları dinlemekten çekinmeyin.

Bir itirazda bulunmam, liderliğe terfi etmeme mal olabilir mi?

Bu, ne kadar saldırgan olduğunuza ve insanları ne sıklıkla rahatsız ettiğinize bağlıdır. Her lider zaman zaman soğukkanlılığını kaybeder. Liderlik streslidir ve liderlerde sonuçta insandır. Çoğu lider, bazen insanların sinirliyken söylememeleri gereken bir şey söylediğini anlar. Hızlı bir şekilde özür dilemeniz koşuluyla, ara sıra meydana gelen aksilikler için genellikle affedilirsiniz.Ancak, bu sizin standart iletişim tarzınızsa, insanların sizi takip etmek isteyenlerin bile hoşuna gitmesi pek olası değildir. İnsanlar, hayal kırıklıklarını etkili ve sağlıklı bir şekilde iletemeyen ve sürekli olarak hüsrana uğramış görünen bir lideri değil, sakin, kendine güvenen, sağduyulu bir lideri takip etmekten genellikle daha çok hoşlanırlar.

İnandıklarımı savunmak, liderlik pozisyonuna terfi etmem için beni daha kötü bir duruma sokar mı?

Kesinlikle hayır  tam tersi. Popüler olmasa bile doğruyu söylemedikçe bir lider ne işe yarar? Sadece diğer insanların duymak istediğini düşündüklerini söyleyen bir liderin faydası nedir? İnsanlar, yönetim hiyerarşisinde kime rapor verdiklerine bakılmaksızın kimi takip etmek istediklerine karar vereceklerdir.Genel olarak, insanlar en iyi çıkarlarının kalplerinde olduğunu ve doğruyu kendisine yol bilmiş insanları takip etmeyi seçeceklerdir. İnandığınız şey için ayağa kalkarsanız ve diğer insanlar inançlarınızı paylaşırsa, özellikle kendilerini konuşmaya yetkili hissetmiyorlarsa, sizi takip etmek isteyeceklerdir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Japonyanin ucan bisikleti Xturismo hoverbike1

Japonya'nın uçan bisikleti Xturismo hoverbike

Arac sahibi olanlarin bilmesi gereken sik bilgiler

Araç sahibi olanların bilmesi gereken şık bilgiler