içinde

Bebek pudrasıyla neler yapılır?

Bebek pudrasiyla neler yapilir1

Bebek pudrasının sadece cildi pürüzsüz ve taze tutmak için olduğuna inanıyorsanız, gücünü gerçekten hafife alıyorsunuz. Bebek pudrası gündelik hayatımızda birçok alanda işimizi kolaylaştırmakta işte onlardan birkaçı.

Düğüm olmuş kolye.

Düğüm haline gelmiş kolyenizi açmak için uğraşıyorsanız bu yöntem çok işinize yarayacak. İlk önce bebek pudrasını düğüm olmuş kolyenize dökün ardından iğne ile düğümü kolayca çözün böylelikle çekiştirmeden kolyenize zarar vermeden düğümünü çözmüş olacaksınız.

Küflü mobilyalar.

Mobilyalar bakımsız kaldığında kolaylıkla küflenebilir. Eğer bu durum ile karşı karşıyasanız yapmanız gereken işlem çok basit bebek pudrasını mobilyanızın çekmelerine, iç kısımlarına serpiştirmeniz bu sayede bebek pudrası içeride oluşan nemi emerek küfü azlatacaktır.

Yağlı saçlar.

Saçlarınız yağlandıysa ve hızlı ve etkili bir çözüm arayışındaysanız çözüm çok basit bebek pudrası. Çoğu kuru şampuan nişasta bazlıdır, bu nedenle bebek pudrasıda benzer bir etkiye sahiptir. Elinize biraz serpin ve fazla yağı emmek için saç derinize masaj yapın.

Bunaltıcı yaz gecesi.

Sıcak yaz gecelerinde yatarken terden çarşafın vücudunuza yapışması yaz aylarının çekilmez işkencesi. Böyle bir durumda bebek pudrasını çarşaf üzerine hafif bir şekilde serpiştirin bu sayede bebek pudrası çarşafın terleyip vücudunuza yapışmasını engelleyecek ve teri emecektir.

Yağlı lekesi.

Yağ lekesi olmuş kıyafetinizi hızlı ve etkili bir şekilde yağ lekesinden kurtarmak istiyorsanız bebek pudrasını yağ lekesinin üzerine serpiştirin ve ovalayın kısa süre içinde yağ lekesinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Karıncalar.

Karıncalara zarar vermeden odanızdan ya da mutfağınızdan uzak tutabilirsiniz bunun için bebek pudrasını karıncaların geçtiği yerelere serpiştirin böylelikle karıncalar oradan uzaklaşacak ve zarar vermeden karıncaları uzaklaştırmış olacaksınız.

Sahil kumu.

Sahilde çıplak ayakla yürürken ağınıza kumlar yapışır bu durum çoğumuzun hoşuna gitmez. Bu durumla karşılaşmamak istiyorsanız bebek pudrasını elinize dökün ardından cildinize sürün böylelikle kumun cildinize yapışmasını engellemiş olursunuz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Orhan Gencebayin dolar aciklamasi1

Orhan Gencebay'ın dolar açıklaması

27 Milyon mAh ampere sahip powerbank3

27 Milyon mAh kapasiteli powerbank