içinde

Araç sahibi olanların bilmesi gereken şık bilgiler

Her araba sahibi bu şık hileleri bilmeli

Araba sahibi olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Aracınızın sürmek için yeterince iyi durumda olduğundan emin olmanın yanı sıra ekstra bir para ödemeniz gerekir. Yağı değiştirin,lastik basıncını kontrol edin ve kontrol ettirmek için düzenli olarak bir servise götürün. Evet, araba sahibi olmak sadece eğlence ve oyun değildir. Ancak arabanın kaputunun altındakileri korumanın yanı sıra arabanızın içini ve dışını da düzenli olarak temizlemelisiniz. Ve işte biz burada devreye giriyoruz! Bu yedi şık numara ile arabanız daha önce hiç olmadığı kadar temiz ve parlal gözükecek.

farları temzilemyeyle başlayalım

Bir süre araba kullandıktan sonra farlarınız  kirli gözükebilir. Neyse ki, beyazlatıcı bir diş macunu ile kolayca temizlenebilirler. Sadece bir tüp alın ve farların üzerine sürün ve tamamen diş macunu ile kaplayın. Bunu yapmak için parmak uçlarınızı kullanmanız yeterlidir. Yaklaşık 15 dakika boyunca farlara iyice yedirin, eski bir diş fırçasını alın ve farları fırçalamaya başlayın. Camdaki tüm kir nedeniyle diş macununun kahverengiye döndüğünü göreceksiniz. Farların her alanını temizledikten sonra diş macununu nemli bir havluyla silin. Farlarınızın hiç olmadığı kadar parladığını göreceksiniz.

maxresdefault

Koltuk temzileycini kendin yap

Arabanızın döşemesini temizlemek için bir DIY temizleyici yapacağız. Bir sprey şişesi ve bir huni alın. 120 mililitre sirke, 240 mililitre soda ve 60 mililitre limon suyunu birleştirin. Şişeyi sallayın ve temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün. Kumaş döşemede mükemmel işler çıkarır ve arabanızın harika kokmasını sağlar. Temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün ve sert kıllı bir fırça ile ovarak temizleyin. Fırçayla ovaladıktan sonra tüm fazla kiri silmek için nemli bir havlu kullanın. Bu yöntem, kumaş döşemelerde olduğu kadar paspaslarda da harika sonuçlar ortaya koyar

Basliksiz 1

Çizikleri giderin

Bu yöntem yalnızca esas olarak kirden oluşan yüzeysel çizikler için işe yarar, çünkü daha derin çizikleri düzeltmek için bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekir. Yüzeysel çizikleri temizlemek için mikrofiber bir bez üzerine asetonsuz küçük bir oje çıkarıcı dökün ve çizikleri ovalayarak yok etmeye başlayın

ford 2705402 1920

Hergün arabanı toplamaya özen göster

Her türlü çöpü arabamızda topluyoruz. Atlama ipleri, spor ayakkabılar vb. vaktiniz olduğu zaman en az altı ayda bir temizlemeye çalışın. Çöpleri atın ve gerçekten ihtiyacınız olmayan her şeyi arabadan çıkarın. Organize olmanıza yardımcı olacak harika bir numaramız var. Asılı bir ayakkabı düzenleyici  satın alın ve alt yarısını kesin. Bagajınızda sallanacak şekilde arka koltuğun arkasından asın. Kanca ve iki parça ip kullanın.Atlama ipleri, ve fazladan bir çift ayakkabı gibi arabanızda olması gereken her şeyi oraya koyun. Bu şekilde, etrafta dolaşırken büyük bir karmaşa olmaz ve bagajınızda bagaj için yerden tasarruf edersiniz.

Aracınızdaki kırıntılardan muffin kabı ile kurtulun

Sık sık uzun mesafeler sürmek zorunda mısınız, yani arabanızda yemek yemek zorunda mısınız? Bardaklıklarınıza kağıt muffin kalıpları koymayı deneyin. Niye ya? Yiyeceklerinizi araba sürerken, örneğin bir granola bar gibi yere koyduğunuzda, kırıntılar, kolayca atıp değiştirebileceğiniz muffin kalıbına girer. Bu, sık sık süpürmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir!

9442193211442 1Garaj kapınızın önüne dmkülen yağları temizileyin

Arabanızdaki yağın bir kısmı garaj yolunuza veya garaj zemininize  mi sızdı?  Endişelenmeyin! Bir şişe kola alın alın ve bunu lekenin üzerini kaplayacak şekilde dökün. Yaklaşık 15 dakika bekleyin ve zemindeki yağı temizlemek için sert kıllı bir fırça kullanın. Kolayı silin ve zemini suyla durulayın. Kola nasıl yağı söküyor? Kola, taş veya betondaki yağ lekesini kaldıran karbonik asit ve diğer asitleri içerir.

7ed2a1c7 8fb0 4ea6 8c8fTenis topu ile park

Küçük bir garajınız var ve duvara çarpmaktan mı korkuyorsunuz? Kolayca ucuz ve basit bir park yardımı yapabilirsiniz! Süslü elektroniklere ihtiyacınız yok. Arabanızı doğru yere gelene kadar garaja sürün. Bir tenis topu alın ve keskin bir bıçakla içine çapraz bir şekil verin. Bir ipe bir somun bağlayın ve somunu tenis topunun içine itin. Araba doğru bir şekilde park edildiğinde tenis topu ön camınıza değecek şekilde ipi tavana asın. Arabanızı bir sonraki park ettiğinizde, durma zamanı geldiğinde tenis topu ön camınıza çarpacaktır.

Arac sahibi olanlarin bilmesi gereken sik bilgiler1

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Bir isyerinde terfi almanizin 7 onemli puf noktasi1

Bir işyerinde terfi almanızın 7 önemli püf noktası

Chuando Tan

Yaşlanma karşıtını doğal yoldan bulan adam