içinde

Altın neden yükseliyor? Altın şuan alınır mı?

Altının Gram fiyatı güne düşüşle başladı ve şuan 900 lira civarında işlem görüyor, çeyrek altın 1460,  yarım altın 2920, cumhuriyet altını ise 5850 liradan işlem görüyor. Peki, Altın neden düştü? Altın’da neler bekleniyor ?

Altın neden düştü?

Altın, Amerika Birleşik Devletlerinin Dolarının güçlenmesi ve yatırımcıların, Rusya-Ukranya savaşındaki gelişmeleri izlemesi nedeniyle düşüş yaşadı.

Altında Neler  Bekleniyor?

Altin neden yukseliyor Altin suan alinir mi2

Altında Neler  Bekleniyor?

3 Analistin yorumları; Zaner’deki analistler, “Ukrayna’daki savaş, kaliteli satın alma ilgisine istikrarlı bir kaçış akışı sağlamaya devam ediyor, ancak Rusya’ya yönelik başka bir yaptırım katmanı muhtemelen Rus liderini çileden çıkarıyor ve bu, Rusya’nın daha istikrarsız hareketlerine ve altın ve gümüşte daha fazla volatiliteye yol açabilir” dedi

Asya piyasa analizi başkanı Rhona O’Connell, “Son haftalarda dolar genellikle birincil güvenli liman oldu, ancak altına olan ilgi, belki bir şekilde bastırılmış olsa da, hala nispeten sağlam. Devam eden jeopolitik risk karşısında yatırımcı duyarlılığı olumlu kaldı” dedi.

Kinesis Money piyasa analisti Rupert Rowling bir notta, “Ukrayna’da dökülen kana bir son verilebileceğine dair pozitiflik, altının bir liman varlığı olarak cazibesini azalttı” dedi.

Yapılan analizler altının aşağı yönlü inmesini belirtmiştir.

Dikkat!!

Burada okuduklarınız kesinlikle bilgi amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

Mac ve Windowsta birden fazla kopyalama islemi yapin1 1

Mac ve Windows'ta birden fazla kopyalama işlemi yapın

Google Play Storeun yeni faturalandirma sistemini baslatti

Google, Play Store'un yeni faturalandırma sistemini başlattı