içinde

Adobe Premier Pro “This project was saved in a newer version…” H

This project was saved in a newer version of Adobe Premier Pro and cannot be opened in this version.” Bu hatayı eski  Adobe Premier Pro verisyonunda, yeni Premier Pro verisyonu ile oluşturulmuş bir projeyi açmaya çalıştığınızda alırsınız. Peki bu hatayı gidermek için ne yapmalıyız? 

tabi akla gelen ilk şey bilgisayarınızda hali hazırda var olan Premier Pro verisyonunu kaldırıp yerine güncel verisyonu kurmak. “Ben indirmek istemiyorum. İnternetim yavaş yada internetim yok olsada indirmekle uğraşmak istemiyorum” diyorsanız doğru yerdesiniz. Tabi ki biraz önce anlattığımız bu yöntemlede çözebilirsiniz ama ben size Adobe Premier’in yeni bir versiyonunu indirmeden bu hatayı nasıl giderebileceğiniz anlatacağım.

Adım 1

İlk olarak 7z-zip programını buradan sisteminize uygun olanı bilgisayarınıza indirip kuruyorusunuz 

Adım 2

Ardından açmak istediğiniz yeni versiyon ile oluşturulmuş “Save” dosyasına sağ tık yapıp “7z-zip > buraya ayıkla” seçeneğini seçiyorsunuz ve orjinal olan “Save” dosyasının ismini değiştiriyoruz çünkü isim benzerliğinden sıkıntı çıkmasın diye.

Adobe Premier Pro

Adım 3

Sonra Ayıklanan dosyaya çift tıklayıp not defteri ile açıyoruz

Adobe Premier Pro

Adım 4

Not defteri ile açtıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor oradan “Version” kısmını “1” olarak değiştiriyoruz örnek olarak bende “35” yazıyor oradaki “35” silip “1” yazıyorum. Bu şekilde değiştirtikden sonra kaydediyoruz.

Adobe Premier Pro

Adım 5

Ve tekrar dosyamıza geri dönerek sağ tık yaparak “Özellikler” diyoruz ardından dosya adının sonuna   “.prproj” ekliyoruz örnek olarak “örnek.prpr

Adobe Premier Pro

Adım 6

Daha sonra “Tamam” diyerek bitiriyoruz böylelikle Adobe Premier Pro’nun eski versiyonundan açamadığımız “Save” dosayasını açabileceğiz.

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

Usta

Yazar Ares

"Unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin" - Che Guevara -

20ilgincbilgi

20 ilginç bilgi

android mi iosmu

Hangisini seçerdin Teknoloji seçimi?